Teknoloji

Akıllı bileklik nedir?Özellikleri

Akıllı bileklikler Android ve iOS telefonlara bluetooth vasıtasıyla bağlanan ve son günlerde kullanımı hızla artan saatlerdir diyebiliriz. Saat fonksiyonunun dışında  modeline göre farklı  fonksiyonları da bulunmaktadır fakat temel özelliği saattir, genel olarak ortak özellikleri akıllı bilekliklerin ,nabız sayma ,yakılan kaloriyi gösterme, bir günde atılan veya belli bir sürede atılan adımı gösterme ,alarm özelliği ,bildirimleri sesli iletme veya titreşimle iletme özelliği diyebiliriz. Tabi bu özellikler modellere göre değişmektedir ,bazı modellerde daha fazla özellik bulunabilmektedir ama minimum akıllı bilekliklerin ortak özellikleri bunlardır.

Şık tasarımlarıyla ve çağın teknolojisiyle çok fazla kullanılmaya başlandı son günlerde ve artık birçok marka farklı modellerde akıllı bileklerini piyasaya sürmeye başladı, akıllı bileklikler Bluetooth vasıtasıyla telefona bağlanırlar, akıllı bileklik bir başlıktır, Kordon’a takılıp çıkarılabilen bir aparattır.

Bu yüzden kayış renklerinde değişebilmektedir veya zaman içinde sıkıldığını zaman değiştirme imkanı bulunmaktadır ,şarjları ortalama 15-20 gün gidebilmektedir şarjı

akıllı bileklik şarj yuvası
akıllı bileklik şarj kablosu

küçük bir USB kablosu ile yapılmaktadır, kablonun bir ucu USB girişli ,diğer ucu ise akıllı bileklik için tasarlanmış bir girişe sahiptir,bilgisayar veya USB girişi olan bir adaptörünüz varsa bununla şarj olabilir genel olarak bilek kalınlığınıza uygun olacaktır  çünkü birçok deliği bulunmaktadır kayışta.

 

Bazı akıllı bileklik modellerinde whatsapp veya sms mesajları okunabilmektedir tabi diğer yazılı uygulamaların mesajları da okunabilmektedir.Bu özellikler akıllı bilekliğin modellerine göre değişebilmektedir.Sitemizden tüm akıllı bileklik modellerinin özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Related posts

Leave a Comment